Nike Zoom Fly futócipő felülvizsgálata: A Breaking2 cipő mindenki számára

Videó: Nike Zoom Fly futócipő felülvizsgálata: A Breaking2 cipő mindenki számára

Videó: Подробный обзор Garmin Enduro 2 2024, Április
Anonim

A nagy futóversenyek kezdővonalai kiváló helyszínt jelentenek arra, hogy felderítsék a következő futócipőjét, hiszen elméletben azok a játékosok lesznek, akik hasonlóképpen versenyzői kedvencüket viselnek. Az elkövetkező 12 hónapban azonban ez a kezdővonal-megfigyelés egy kicsit hasonlóvá válhat, hiszen a Nike Zoom Fly arra számíthat, hogy aránytalanul nagy mennyiségű futók lábát díszítik.

Ennek része a hype. Mivel Eliud Kipchoge májusban a két órás maratoni akadályt megszakította, a futók nagyon várják, hogy a Nike különleges cipője megjelenjen a boltokban.

A Zoom Vaporfly 4% a legközelebbi fogyasztók kaphat a cipő Kipchoge viselt (a tényleges elit változata a cipő nem eladó), de a 199,95 £ megköveteli a kopár kiadás. 129,95 fontért, a hasonló technológiát alkalmazó Zoom Fly még mindig messze nem olcsó, de könnyebben elérhető a mindennapi futók számára.

A Zoom Fly-ben a Nike Breaking2 projektjének inspirált legfontosabb darabja egy teljes hosszúságú, szénnel bevont nylonlemez a középen, amely segít elindítani a futás közben. A fogyasztók számára elérhető két változat között a Vaporfly 4% ugyanaz a lemez, de szénszálas anyagból készült, ami a fő ok, mivel a Vaporfly (184g) sokkal könnyebb, mint a Zoom Fly (248g).

A Zoom Fly azonban alig nehézsúlyú, és feltétlenül érezni a lemez hatását futás közben. Amikor először elindul a Zoom Fly-ben, kissé zavaró, hogy mennyire dobja el előre, de azt találtam, hogy néhány futás után, amit megszoktam az érzéshez, vagy a cipő letelepedett. Ez egy elég kemény cipő, így szüksége van néhány behatolásra.

Lásd a kapcsolódó hat dologot Minden futó megtanulhatja a Nike Breaking2 két órás maratoni kísérletét A legjobb új út futócipő 2018-ra

Néhány futás után már nem éreztem magam, hogy kiegyensúlyozatlan voltam, de az átmenet még mindig gyors volt és sima volt. Érezheti a hosszú és minden kemény talajon végzett futók előnyeit. Nagyon sok mindent lőttek - 400m-es sprintek a pályán, egy mérföldes versenyen az úton és a pályán, egy 10K-on egy folyóparti ösvényen és egy fél maratonon - és a Zoom Fly soha nem csalódott. Gyors, érzékeny és kényelmes hosszú távon.

A Fly Fly-ben végzett futtatások közül elsősorban a fele maratoni, ahol sötétedtek - a hosszú szakaszok gyors ütemét tartva könnyűnek tűnik. Hát, könnyebb. Biztos vagyok benne, hogy ez lesz az első választása sok futónak a féléves és teljes maratonok számára a következő évben.

A Zoom Fly felső része légáteresztő és könnyű, az Ultralight Flywire kábelek biztonságosan illeszkednek a sarok és a lábszár körül. Tökéletesnek érzi magát, de a felső a lábával mozog, hogy megakadályozza a szűkületet.

Nagyon kedvelt és gyors futók lazítanak a könnyebb Vaporfly 4% -ra, de azt mondanám, hogy a Zoom Fly máris nagyon tökéletes cipő a pacy amatőrök számára, különösen azok számára, akik a fele és a teljes maratoni távolságot keresik. Ez drága, és némi aggodalomra ad okot arra vonatkozóan, hogy a Zoom Fly milyen tartósnak bizonyul majd az elhasználódáson, amit csak 50 mérföld után láttam, de a Nike Breaking2-inspirált cipőjével kapcsolatos hype indokolt.